Tapicerka skórzana jak nowa

Odmładzanie tapicerki skórzanej

Samochody, których wnętrze wyposażone jest w tapicerkę skórzaną po kilku latach zdecydowanie nie wyglądają tak, jak na początku – przy wyjeździe z salonu. Materiał z biegiem czasu zdecydowanie traci na swoim wyglądzie i ulega znaczącej degradacji. Oczywiście, bardzo wiele zależy od tego, jak i czy w ogóle właściciel przeprowadza jakieś zabiegi na powłoce. Najczęściej jednak tak się nie dzieje. Więc po kilku latach warto zapoznać się z usługami salonów detailingowych. Regeneracja tapicerki skórzanej to jeden z zabiegów oferowanych przez salony detailingowe. Tutaj mała dygresja – jeśli ktoś ma fotele, kanapy itd. skórzane i chciałby przeprowadzić ich renowację to z pewnością większość salonów detailingowych ją wykona po dostarczeniu mebli do nich.

Z czego składa się ten zabieg

Na zabieg składa się kilka części składowych, z których każda jest bardzo ważna. Specjaliści najpierw po otrzymaniu pojazdu dokonują dokładnej analizy tapicerki. To właśnie o nią będzie się później opierała pełna regeneracja tapicerki skórzanej. Analiza ta pozwoli odpowiednio dobrać kosmetyki i metodę renowacji tapicerki. Kolejnym etapem jest usuwanie przebarwień lica. Jest to dość ciężki i długo trwający zabieg. Oczywiście jego czas zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo „uszkodzona” jest tapicerka. Kolejnym etapem jest usuwanie wszelkich ubytków w materiale skórzanym, co także należy do zadań czasochłonnych. Regeneracja tapicerki skórzanej kończy się naprawą powierzchni lakierowanej.

Jakie kosmetyki się stosuje

Salony detailingowe w trakcie całego procesu korzystają z sprawdzonych kosmetyków, które cechuje najwyższa jakość. Każdy specjalista ma także nieco inne techniki, regeneracja tapicerki skórzanej
które wypracował sobie latami doświadczenia. Jedno jest jednak pewne. Każdy, kto widzi, że w swoim aucie skórzana tapicerka nie jest już pierwszej młodości, a chce jej przywrócić stan jak najbardziej zbliżony do stanu nowości, powinien skorzystać z usług profesjonalnych detailerów. Zabieg ten trwa z reguły przez jeden lub dwa dni robocze. Renowacja takiej tapicerki powinna kosztować około tysiąca złotych, co również nie jest wygórowaną ceną za drugą młodość tapicerki skórzanej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 1 =