Zadbane auto naszą wizytówką

Czym jest polerowanie?

Polerowanie auta czyli zabieg mający na celu przywrócenie blasku twojemu samochodowi, poprzez usuwanie zadrapań z karoserii. Są to bardzo żmudne czynności, które wymagają bardzo dużo pracy. Zabieg polerowania można przeprowadzić samemu lub w warsztacie. Najlepsze efekty niewątpliwie będą osiągnięte wtedy, gdy właściciel samochodu zdecyduje się na oddanie pojazdu do specjalistycznego zakładu detailingowego, gdzie zostanie wykonane polerowanie auta Warszawa to duże miasto, na terenie którego działa wiele świetnych salonów.

Przed polerowaniem – na początek

Zanim przystąpimy do polerowania lakieru samochodowego, musimy dokładnie i starannie umyć oraz osuszyć auto. Gdy powierzchnia lakieru jest czysta, możemy zabrać się do dalszej pracy. Nie zapominajmy, że tego procesu nie można wykonywać na słońcu, ponieważ gdy pasta polerska będzie rozgrzana w przyspieszonym tempie zacznie zasychać, a my zamiast polerować lakier samochodu będziemy go przypalać. Zanim rozpocznie się polerowanie auta Warszawa, należy zabezpieczyć nielakierowane elementy takie jak klamki czy lusterka, dzięki temu uniknie się spolerowania elementów, których się nie chciało polerować oraz zabezpieczy wszelkie inne części pojazdu przez uszkodzeniem.

Polerowanie – co za tym się kryje?

Dzisiaj opiszemy krótko polerowanie auta Warszawa za pomocą specjalnie przystosowanej do tego celu polerki oraz pasty polerskiej. Po zakupie tego sprzętu na polerkę należy założyć specjalną gąbkę polerską. Gąbkę dobieramy w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Jeśli lakier jest bardzo zniszczony i posiada zarysowania, wybieramy gąbkę twardą, jeśli nie gąbkę miękką. Pastę za pomocą gąbki rozprowadzamy na niewielkim obszarze polerowanej powierzchni. Polerujemy małą powierzchnię poprzez równomierne dociskanie gąbki do lakieru. Kiedy rozprowadzona pasta zaczyna przesychać, należy zwiększyć obroty polerowania, jednocześnie zmniejszając nacisk. Dodatkowo trzeba także zwrócić uwagę na to, czy lakier jest miękki czy twardy. Większość nowych aut ma niestety delikatny, miękki lakier, który zdecydowanie bardziej podany jest na uszkodzenia w trakcie eksploatacji pojazdu.

Po polerowaniu – efekt końcowy

Na koniec polerowania lakieru samochodowego wycieramy wilgotną szmatką karoserię , usuwając resztki polerowanie auta warszawapasty. Nie możemy zostawić zaschniętych miejsc, ponieważ później będą one niemożliwe do wyczyszczenia. Następnie przechodzimy do następnego fragmentu lakieru. I w ten właśnie sposób wykonuje się polerowanie auta Warszawa. Szczególnie w przypadku polerki mechanicznej jest to ryzykowne dla niedoświadczonych detailerów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eight + eleven =